Tło Pomorze

Pomorze

Artykuły

Przejdź na mapę oferta kontakt

Atrakcje Pojezierza Drawskiego

19.03.2017

Jest częścią Pojezierza Zachodniopomorskiego i jednocześnie najsłynniejszym regionem w tej części Polski. Pojezierze Drawskie, bo o nim mowa, słynie z licznych jezior, z których największym jest jezioro Drawsko (drugie pod względem głębokości jezioro w Polsce). Wokół niego skupia się najcenniejszy pod względem przyrodniczym fragment tego pojezierza, objęty ochroną jako Drawieński Park Narodowy.

Obszar Pojezierza Drawskiego jest bardzo atrakcyjny dla miłośników sportów wodnych. Żeglarstwo, windsurfing oraz wędkarstwo to sporty popularne wśród gości odwiedzających tutejsze jeziora. Powodzeniem wśród kajakarzy cieszy się natomiast rzeka Drawa, świetnie nadająca się do organizacji spływów. Tu w spływach kajakowych brał niegdyś udział sam Karol Wojtyła.

Pojezierze Drawskie to nie tylko tereny atrakcyjne dla wodniaków. To również ciekawe miejscowości, w których zachowało się sporo cennych zabytków. Warto odwiedzić Czaplinek Drawsko oraz Złociniec. Dla tych, którzy lubią stare zamki i malownicze ruiny, dużą atrakcją może być wizyta w Starym Drawsku. Z nieco nowszą historią wiąże się miejscowość Borne Sulinowo, w którym jeszcze nie tak dawno stacjonowała armia radziecka.